Popis: Popis: Popis: C:\jca\private\skrovad\mapa_pancavak10_soubory\image001.jpg

 

 

 

Popis trasy Pančaváku

 

Počáteční část trasy běhu je na mapě červeně vytečkovaná. Během několika kilometrů po startu (blízko celní školy na okraji Kochánovických lesů) se trasa napojuje na zelenou turistickou značku, po které vede až do Heřmanova Městce. Pozor, je zde ale jedna výjimka - v Holičkách je nyní zelená turistická trasa vedena jinak, než je tomu na mapě výše. Je třeba běžet po původní zelené trase, tak jak je vyznačena i na mapě výše, kde je tento úsek ještě zvýrazněn červeným tečkováním. Bludná křižovatka (fialové číslo čtyři na mapě) se nachází u vjezdu do koňské farmy Slunečný dvůr. Kdyby náhodou někdo běžel po současné zelené přímo, napojí se opět na trasu závodu a to u Bačalského mlýna :).

Na trase jsou dvě občerstvovací stanice, první v Palučinách a druhá na otočce v Heřmanově Městci. Místa, kde se dá nejpravděpodobněji zabloudit, jsou označeny fialovými šipkami a čísly od jedné,do čtyř.

Místo číslo jedna je úsek okolo zříceniny hradu Rabštejna. Jde zde o to správně najít místo seběhu od hradu dolů k potoku a dále si za potokem nesplést trasu Pančaváku s trasou pro cyklisty. Místo seběhu se nachází ještě před zříceninou, pokud máte zříceninu po pravé ruce, bloudíte.

Na místě číslo dvě ve vesnici Holičky nepřehlédněte odbočku do lesa .

Na místě číslo tři se běží přes hráz Bačalského rybníka.

Na místě číslo čtyři zatočte do Holiček a nepokračujte přímo po zelené turistické značce, viz. výše.

Sportu zdar.